ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Медики почали використовувати Apple Vision Pro при проведенні операцій

author avatar ProIT NEWS

Медики лондонської лікарні Кромвеля провели кілька операцій на хребті з використанням Apple Vision Pro. Лікарі називають пристрій інструментом, який змінить правила гри, повідомляє Gizmodo.

Власне, у гарнітурі Vision Pro під час операції були не хірурги, а операційна медсестра. Пристрій використовували під час підготовки до операцій і під час самих операцій для перегляду віртуальних екранів, встановлених в операційній, для вибору інструментів і моніторингу прогресу операції.

Програмне забезпечення для лікарні Кромвеля було розроблено компанією eXeX – виробником застосунків зі штучним інтелектом, які полегшують роботу хірургів.

«Співпраця з eXeX і використання Apple Vision Pro значно змінила спосіб надання допомоги нашим пацієнтам. Для мене справжня честь бути у складі першої команди у Великій Британії та Європі, яка використовує це програмне забезпечення в хірургії, і я з нетерпінням чекаю розвитку цієї технології», – говорить Сайєд Афтаб, один із хірургів лікарні.

Відповідно до нещодавнього пресрелізу від Apple, компанія Stryker розробила застосунок myMako для Vision Pro, який допомагає лікарям розробляти хірургічні плани для заміни стегна та коліна за допомогою 3D-моделей та інших інструментів.

Інші компанії та розробники також використовують Vision Pro з такими застосунками як Fundamental Surgery, CollaboratOR 3D і Complete HeartX для навчання медиків.

«Завдяки унікальним можливостям visionOS розробники застосунків у галузі охорони здоров’я створюють нові програми, які раніше були неможливими, трансформуючи такі сфери, як клінічна освіта, хірургічне планування, навчання, медична візуалізація тощо», – повідомили в Apple.

Компанія приділяє багато уваги сфері охорони здоров’я, хоча до цього часу більшість продуктів і послуг були націлені на споживачів. Наприклад, це функції відстеження серця Apple Watch або функції сну iPhone.

Як ІТ допомагає медичним закладам, які є ризики та інновації у сфері healthcare в Україні – читайте в матеріалі ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.