ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Вечір п’ятниці: Біллі Айліш, Кеті Перрі, Нікі Мінаж та ще понад 200 музикантів вимагають захисту від ШІ

author avatar ProIT NEWS

Більш ніж 200 відомих музикантів підписали відкритий лист із промовистим закликом до технічних платформ: припинити знецінювати музику та захистити індустрію від використання штучного інтелекту (ШІ).

У листі, опублікованому на платформі Medium, артисти звертаються до технологічних компаній із закликом не розробляти ШІ-інструменти, які підривають або замінюють роботу композиторів і людей-виконавців.

Серед підписантів – представники різних музичних жанрів та епох: зірки світової величини, як-от Біллі Айліш, Нікі Мінаж та Кеті Перрі, а також легенди рок-н-ролу, учасники Зали слави рок-н-ролу, представники спадщини Френка Сінатри та Боба Марлі.

Вони занепокоєні тим, що ШІ може використовуватися для крадіжки голосів та образів артистів, а також для створення музики без їхньої на те згоди або заслуженої винагороди.

Автори листа не вимагають повної заборони використання ШІ в музиці чи виробництві, визнаючи, що відповідальне застосування цієї технології може принести користь індустрії.

Цей лист є частиною загального спротиву митців і творців проти використання генеративного штучного інтелекту, оскільки вказана технологія продовжує створювати етичні та юридичні проблеми, пов’язані з порушенням авторських і трудових прав.

Раніше ми повідомляли, що у 2023 році Америкою прокотилася хвиля страйків артистів і творчих профспілок, які протестували проти використання ШІ для написання пісень і сценаріїв, а також створення зображень і відео акторів та артистів.

Поширення порнографічних зображень Тейлор Свіфт, створених ШІ, привернуло додаткову увагу до небезпечного використання технології діпфейків, що спонукало законодавців США на початку цього року ухвалити законопроєкт, який би визнав такі дії злочином.

Водночас технологічні гіганти, такі як YouTube, вже тестують інструменти для створення музики за допомогою штучного інтелекту.

Читайте також на ProIT: ШІ-інструмент DrugGPT допоможе лікарям призначати ліки.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.