ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Бета-версія Safari 17 доступна для користувачів Mac із macOS Ventura та Monterey

author avatar ProIT NEWS

Із запуском macOS Sonoma для розробників на WWDC 2023 у червні Apple представила Safari 17 – велике оновлення веббраузера компанії.

Хоча бета-версія Safari 17 спочатку була доступна лише з macOS 14, тепер Apple зробила бета-версію доступною для користувачів Mac, які працюють на macOS Ventura та Monterey. Про це повідомляє 9to5mac.com.

У Safari 17 є кілька удосконалень, зокрема підтримка медіаформатів JPEG XL і HEIC і підтримка Live Text для вертикального тексту. За допомогою профілів користувачі можуть зберігати свою історію вебперегляду та налаштування вебсайтів, розділених за такими темами, як «Робота» й «Особисті».

Крім того, Safari 17 дає змогу користувачам ділитися паролями та ключами доступу з довіреними контактами.

Також є великі оновлення для веброзробників. Режим Responsive Design було оновлено, щоб «фокусуватися на адаптивності дизайну сторінки будь-якої ширини чи висоти на вашому Mac». Меню «Розробник» також було перероблено, щоб полегшити пошук основних інструментів, які використовуються для створення й тестування вебсайтів і вебпрограм.

До того ж Apple замінила розділ Experimental Features, який був досить переповнений, на нове налаштування Feature Flags. Експериментальні функції тепер класифікуються за такими категоріями: «Стабільний», «У процесі тестування», «Попередній перегляд» або «Розробник».

Для тих, хто хоче спробувати нову версію Safari до її випуску, не встановлюючи бета-версію macOS Sonoma, Apple надала доступ до бета-версії Safari 17 для користувачів попередніх версій macOS. Але тут є «але». Деякі функції, наприклад підтримка вебзастосунків, доступні лише для комп’ютерів Mac із macOS Sonoma.

Кілька тижнів тому Apple також оновила Safari Technology Preview деякими функціями, які будуть доступні у Safari 17. Нагадаємо, Safari Technology Preview – це версія з експериментальними функціями, орієнтована на розробників.

Якщо ви хочете встановити бета-версію Safari 17 на свій Mac, увійдіть у свій обліковий запис Apple ID на вебсайті Apple Beta Software Program і завантажте останню бета-версію Safari. Один момент, який варто пам’ятати, – ця версія замінить вашу основну програму Safari.

Очікується, що Safari 17 буде офіційно випущено цієї осені з macOS Sonoma.

Раніше ми повідомляли про п’ять важливих функцій безпеки iOS 17, які з’являться на вашому iPhone цього року.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.